Monitoring AHD

AHD (skrót od ANALOG HIGH DEFINITION) to najnowszej generacji technologia przesyłu obrazu i dźwięku w monitoringu. Główne założenie tego rozwiązania stanowi transmisja cyfrowej jakości sygnału (HD – 1280×720 oraz FULL HD – 1920×1080) za pośrednictwem przekaźników stosowanych w tradycyjnych systemach analogowych – kabla koncentrycznego i złącz BNC.

Technologia Analog HD

Analog High Definition (AHD) – standard transmisji danych w monitoringu wizyjnym, rozwinięty przez jednego z producentów z branży CCTV – koreańską firmę Nextchip. Technologia AHD została wdrożona do seryjnej produkcji pod koniec 2014 roku.

Systemy AHD pozwalają na transmisję sygnału wysokich rozdzielczości (aktualnie HD, w najbliższej przyszłości dostępne będą również systemy z rozdzielczością Full HD) za pośrednictwem złącz stosowanych w tradycyjnych, analogowych systemach telewizji przemysłowej: przewodu koncentrycznego lub skrętki oraz złącz BNC

zrodło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Analog_High_Definition

Tym, co wyróżnia systemy AHD (AnalogHD) od standardowych rozwiązań CCTV są:

  • Możliwość przesyłu sygnału audio-video na znacznie większe odległości – do 500 metrów bez żadnych dodatkowych wzmacniaczy.
  • Bezstratna i pozbawiona opóźnień transmisja danych – system AHD (AnalogHD) pozbawiony jest jakichkolwiek szumów czy zakłóceń.
  • Znacznie lepszy stosunek jakości do ceny – urządzenia AHD (AnalogHD) dostępne są w porównywalnych cenach do standardowych produktów z zakresu CCTV, ale oferują znacznie lepszą jakość.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s